Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2016. November 26. 14:42, szombat | Belföld
Forrás: mti

A mezőgazdaság és a piaci szolgáltatások járultak hozzá leginkább a GDP növekedéséhez

A mezőgazdaság és a piaci szolgáltatások járultak hozzá leginkább a GDP növekedéséhez

A Földművelésügy Minisztérium agrárgazdaságért felelős államtitkára szerint legnagyobb mértékben a mezőgazdaság és a piaci szolgáltatások járultak hozzá a harmadik negyedévi 2 százalékos GDP-bővüléshez.

A szaktárca az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében idézi Czerván Györgyöt, aki egy ceglédi fórumon elmondta: a mezőgazdaság bruttó hozzáadott értéke változatlan áron az első félévben 15 százalékkal növekedett az előző év azonos időszakához képest, és a kedvező őszi betakarítási adatok alapján a második félévben is hasonló mértékű növekedés várható.

Arról is beszélt, hogy az agrár-külkereskedelem az első nyolc hónap adatai alapján várhatóan eléri a 2015-ös mintegy 8 milliárd eurós exportszintet. A Közös Agrárpolitikával (KAP) kapcsolatban az államtitkár hangsúlyozta, azon keresztül kapják az uniós támogatások csaknem 40 százalékát. Magyarország pozíciója az uniós támogatások tekintetében fajlagosan az egyik legjobb az EU-ban, hazánk részaránya a teljes KAP költségvetésében mintegy 3,2 százalék - mondta.

Az államtitkár megállapította, hogy az agrártámogatások komoly szerepet játszanak abban, hogy a magyar mezőgazdaság jövedelmezősége az elmúlt években érdemben javult, stabilabbá vált a termelők helyzete.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok

2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld

Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ

Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra

2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban