Hírek
2011. Szeptember 02. 14:41, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A zsírsejtek jelentik a megoldást a kopaszságra
![A zsírsejtek jelentik a megoldást a kopaszságra](/external/image_cache/b/f/d/bfd44bef5f2a7e0447a17a6a190afc99.jpg)
Amerikai kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy a bőrben található zsírsejtek tartalmazzák azokat a vegyi anyagokat, amelyek a haj növekedéséhez szükségesek. A tanulmányról a Cell című folyóiratban számoltak be.
A Yale Egyetem kutatói egereken végezték el azokat a kísérleteket, amelyek során felfedezték, hogy amennyiben egy bizonyos típusú zsírsejtet fecskendeznek be a rágcsálók szervezetébe, úgy azok képesek stimulálni a szőr növekedését azoknál az állatoknál, amelyeknek túl lassan vagy egyáltalán nem nőtt a bundájuk.
A szóban forgó sejtek azok a zsírsejtek, amelyek a szőrtüszőt körülvevő bőrben találhatóak. A tudósok reményei szerint a jövőben ezeket arra is felhasználhatják majd, hogy a kopasz férfiaknál visszafordítsák a hajhullás folyamatát, és ismét hajat növesszenek nekik.
A tanulmány során arra is fény derült, hogy nemcsak a haj növekedésében, hanem egyéb folyamatokban is fontos szerepet játszhatnak a zsírsejtek. Egyes elméletek szerint részt vehetnek a tumorok kialakulásában és a sebgyógyulási folyamatokban is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2024. December 16. 06:00, hétfő | Belföld
Hétfőtől fokozott ellenőrzéseket tart a rendőrség a közutakon
Fokozott ellenőrzéseket tart a rendőrség az ittas vagy bódult járművezetők kiszűrésére a jövő héten az ország közútjain.
2024. December 16. 06:00, hétfő | Belföld
Elismerést kapnak a MÁV árvízi védekezésben részt vevő munkavállalói
Az Építési és Közlekedési Minisztérium döntése alapján egyszeri, kétszázezer forintos SZÉP-kártyás pénzbeli elismerésben részesülnek a MÁV árvízi védekezésben részt vevő munkavállalói
2024. December 15. 09:20, vasárnap | Belföld
A nagy élelmiszerláncok többsége nyitva tartja üzleteit december 24-én délig
2024. December 15. 09:17, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Sopron csak akkor tudott fejlődni, ha össze volt kötve az őt körülvevő világgal
Sopron csak akkor tudott fejlődni, ha össze volt kötve az őt körülvevő világgal - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Sopronban, az M85-ös autóút befejező szakasza és a Bécsi-dombi alagút átadásán.