Hírek
2025. Január 11. 13:00, szombat | Helyi
Csillag Lászlónak 90. születésnapja alkalmából Pintér Szilárd polgármester gratulált

Horváth Józsefné önkormányzati képviselő is felköszöntötte Laci bácsit, nemcsak mint a körzet lakóját, hanem egyik legkedvesebb szomszédját is.
Laci bácsi Vörösegyházán született, ötödik gyermek volt a családban. Szegeden végezte el az építőipari technikumot. Majd a kötelező katonai szolgálat után, 1957-től dolgozott Dombóváron.
Először községfejlesztő munkakört töltötte be, majd építési csoportvezető lett és 1970. április 1-jétől a járási tanács építési osztályának vezetője lett. Nyugdíjazásáig, 1992. június 30-ig munkája alatt Dombóváron 4200 lakás épült, az aszfaltozott utak száma 80%-kal nőtt, (16%-ról 96%-ra), Gunaras megépítése és a szigeterdő kiépítése is hozzá kapcsolódik.
Fontos esemény volt az életében, amikor a rendszerváltáskor megbízott tanácselnökként átadhatta a városháza kulcsát.
Laci bácsi igazi közösségi ember, szeret beszélgetni, mindenkihez van egy jó szava. Sokáig dolgozott telkén a Szőlőhegyen, a borkészítés a kisujjában van, és mindig szívesen segített ismerőseinek, barátainak is. Tevékeny, szorgalmas ember. Korát meghazudtoló módon végezte a ház körül a feladatokat még az utóbbi hónapokban is.
Születésnapján két gyermeke, négy unokája és öt dédunokája is felköszöntötte.
Jó egészséget kívánunk!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár
Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.
2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi
Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát
A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.
2025. Április 11. 10:43, péntek | Helyi
ifj. Karászi Imréről nevezték el a Dombóvári Cséry Lajos Evangélikus Általános Iskola udvarát
A névadással - ahogyan mindenki ismerte - „Imi” nevét és szellemiségét szeretnék tisztelettel és szeretettel őrizni.