Hírek
2015. November 03. 07:37, kedd |
Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti:
Dízelbotrány - Luxusjárművek is érintettek

A Volkswagen-csoport a 2014 és 2016 közötti évjáratainak dízel luxusmodelljei esetében is kijátszotta károsanyag-kibocsátás mérését - közölte hétfőn az amerikai Környezetvédelmi Ügynökség (EPA).
Az EPA újabb vizsgálata a 3 literes hengerűrtartalmú járművekre, egyebek között a Porsche- és az Audi-modellekre terjedt ki. Közöttük van a 2014-es Volkswagen Touareg, a 2015-ös Porsche Cayenne, a 2016-os Audi A6 Quattro, az A7 Quattro, az A8, az A8L, és a Q5.
A Volkswagen az EPA vádjai nyomán szeptemberben ismerte el, hogy olyan szoftvert telepített 11 millió általa gyártott gépkocsiba, köztük a Jetta, a Passat, a Golf és a Bogár egyes változataiba, amelynek hatására azok motorjai tesztelés közben a rendes vezetési üzemmódban a szokásosnál kevesebb nitrogén-oxidot bocsátanak ki. Ezek közül 482 ezret az Egyesült Államokban értékesítettek.
A leleplezés nyomán a tulajdonosok által elindított számos peres eljárás mellett az amerikai igazságügyi minisztérium vizsgálatot indított.
A VW-k az amerikai előírások által megengedett káros anyagok 10-40-szeresét bocsátják ki. A túllépés a hétfői bejelentés szerint luxusjárművek kategóriájában is elérheti a megengedett mérték 9-szeresét.
A dízelbotrány eddig a Volkswagen legnagyobb profitot hozó, luxuskategóriájú autóit nem érintette. A hétfői bejelentés egyedül az Egyesült Államokban 10 ezer új autóra vonatkozik, ami további 375 millió dollárral növelheti meg azt a 18 milliárd dolláros bírságot, amelyet a gyártóra az amerikai levegőtisztasági törvény megsértése miatt.
Az újabb manipulációt amerikai szövetségi, kaliforniai és kanadai intézmények együttműködésével leplezték le. A közös vizsgálat más autógyártók járművei esetében nem állapított meg hasonló félrevezetést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 05. 07:48, szerda | Külföld
Az Egyesült Államok április 2-án bevezeti a viszonosságra alapuló vámrendszert
Az Egyesült Államok április 2-án bevezeti a viszonosságra alapuló vámrendszert - közölte Donald Trump elnök a kongresszus két háza előtt elmondott beszédében.
2025. Március 04. 07:19, kedd | Külföld
Az Egyesült Államok kedden bevezeti a különvámokat Kanadára, Mexikóra és Kínára
Az Egyesült Államok keddtől bevezeti a korábban bejelentett különvámokat Kanadával, Mexikóval és Kínával szemben - mondta Donald Trump újságíróknak a Fehér Házban.
2025. Március 03. 07:37, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Donald Trump tartós békét akar Ukrajnában
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Donald Trump amerikai elnök tartós békét akar Ukrajnában.
2025. Március 02. 08:03, vasárnap | Külföld
Az amerikai külügyminiszter bocsánatkérésre szólította fel Volodimir Zelenszkijt
Az amerikai külügyminiszter bocsánatkérésre szólította fel Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt a Fehér Házban Donald Trump amerikai elnökkel kialakult nyilvános vitát követően.