Városlista
2025. április 19, szombat - Emma

Hírek

2012. Április 19. 12:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Dombóvári Művelődési Ház NKft.

Galéria-siker a kaposvári diákszínjátszón

Galéria-siker a kaposvári diákszínjátszón

Április 13-án és 14-én rendezték meg a IV. Csokonai Diákszínjátszó Találkozót a kaposvári Művészbejáróban. Idén nyolc versenyelőadással és két off programos - versenyen kívüli - darabbal.

A péntek délután négy órai kezdés aznap éjszakába nyúló, majd másnap 10 órától délután háromig tartó színházélményt nyújtott a résztvevő csapatok számára, akik Kaposvár mellett Bonyhádról, Szekszárdról, Dombóvárról és Pécsről érkeztek.

Az előadások döntő többsége drámák színpadra vitele volt, melyekben a csoport és vezetője igyekeztek megtalálni a kapcsolódási pontokat köztük és a mű között. Ezek mellett az életjátékok kategóriájából is láthattunk előadásokat.

A háromtagú zsűri (Lukács Zoltán színész, rendező; Csapó György, színész és Balassa Tamás újságíró, színikritikus) a dobogós helyezések mellett számos különdíjat osztott ki. Első helyen a pécsi Müszi - Majomketrec végzett, harmadik helyen pedig a kaposvári Paradox csoport.

A dombóvári Galéria 5.0 Mono- és sztereotípiák című előadásával második helyezést ért el. Egyik tagjuk, Németh Bence a legjobb fiúalakítás díját, míg vezetőjük, Farkas Atilla a legjobb rendezés díját érdemelte ki.

További fotókért kattintson a lenti képre!

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 10:33, csütörtök | Helyi

Tolna vármegye tűzoltói 2025-ben is megküzdenek a lépcsőkkel

Április 12-én, szombaton a „Rollover” névre keresztelt lépcsőfutó bajnokság sorozat idei második versenyét bonyolították le a Balatonon.

2025. Április 15. 11:00, kedd | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb, heti ajánlata

Best ajánlat!

2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár

Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.

2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi

Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát

A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.