Hírek
2014. Július 12. 06:00, szombat | Belföld
GYED közben munkahelyváltás? – Mi a legjobb megoldás?

GYED közben munkahelyváltás? – Mi a legjobb megoldás? Erre kérdezett rá egy olvasó az onlinejogsebesz.hu szakértőinél. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Jelenleg GYED-en vagyok "B" cégnél. "B" cégnél 8 éve vagyok munkaviszonyban, határozatlan idejű szerződéssel. "B" cég dolgozókat ad "A" cégnek. "B" cég ezen kívül nem is alkalmaz más feladatra embert. "A" cég felmondta a szerződést "B" céggel és "C" céggel kötött szerződést a munkaerőre. Szeptember végén szerettem volna megszakítani fizetés nélküli szabadságomat és visszamenni "B" céghez. Közben "C" cég felkeresett, hogy átvennének és már most mondjak fel közös megegyezéssel "B" cégnél. Kérdésem az én szempontomból mi lenne a legjobb megoldás? Ha átmegyek elveszíteni a szabadságomat, végkielégítésemet és még a maradék fél évi GYED-emet is újra számolják?
2014. 06. 05.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Amennyiben közös megegyezéssel mond fel a jelenlegi cégénél, s ezt követően új munkaszerződést köt egy új munkáltatóval, akkor a végkielégítése szempontjából az ahhoz szükséges idő bizonyosan újra számítódik. Ennek megfelelően a régi cégnél kell a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetésre vonatkozó megállapodásának olyannak lennie, hogy az Önre nézve kedvező legyen (tehát pl. tartalmazza a járó végkielégítés összegét is, amely egyébként a törvény szerint csak akkor járna, ha a munkáltató mondana fel, de a közös megegyezésbe természetesen ez is beleférhet). A szabadság elszámolása kötelező, a GYED elszámolása szerint történik.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Ócsai József
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.