Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2016. Október 22. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Hackerek találkoznak a fővárosban

Hackerek találkoznak a fővárosban

Immáron 13. alkalommal gyűltek össze az etikus hacker szakma képviselői Budapesten, Közép-Kelet-Európa IT biztonsági fesztiválján, a Hacktivity-n.

A pénteken kezdődött kétnapos eseményre több mint ezer magyar és külföldi látogató regisztrált, a résztvevőket összesen 27 előadás és 7 workshop téma várja.

A hackerkonferencián szó lesz többek között arról, hogy az iPhone-ok fejlett biztonsági megoldásai nemcsak adatainkat védik meg, de a világ legnagyobb bűnüldöző szervezetei elé is akadályokat gördítenek egy-egy kiemelt nyomozás során. Vladimir Katalov, az ElcomSoft specialistája megmutatja azonban, hogyan lehet mégis információmorzsákhoz jutni az Apple eszközeiből.

Az előadások mellett zajló "Hello Workshopok" azoknak a pályakezdőknek szólnak, akik szeretnének megismerkedni az IT-biztonság világával és alapvető készségeket elsajátítani.

Mindezek mellett ismét helyet kapott az "IT képzés az iskolapadban és azon túl - avagy kiből lesz a jó informatikus?" témájú kerekasztal-beszélgetés, míg tavaly az IT-oktatással kapcsolatos problémákat jártak körül a résztvevők, most a megoldásokra koncentrálnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.