Városlista
2025. április 19, szombat - Emma

Hírek

2023. Június 23. 14:13, péntek | Belföld
Forrás: mti

HM: katonai menetoszlopokra kell számítani több vármegyében

HM: katonai menetoszlopokra kell számítani több vármegyében

Katonai menetoszlopokra kell számítani az ország több vármegyéjében - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) pénteken az MTI-vel.

Mint írták, a Magyar Honvédség Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár katonái június 24-én, szombaton 13.00 és 22.00 óra között katonai menetet hajtanak végre.

Az említett időszakban katonai gép- és harcjárművekből álló menetoszlopokra kell számítani az Újmajor - Veszprém Északi körgyűrű - 8. számú főút - M7 autópálya - M0 autópálya - M5 autópálya - M43 autópálya - 47. számú főút - Hódmezővásárhely útvonalon.

A Magyar Honvédség kéri a lakosságot, hogy az említett útvonalon a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai menetoszlopokat, ezzel is segítve azok biztonságos és folyamatos haladását.

Hangsúlyozták: a honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva törekszik arra, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát. A lakosság megértését és türelmét köszönik.

Fotó: Honvedelem.hu

Címkék: katonai konvoj

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld

Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat

Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése

2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld

Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután

Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.