Hírek
2018. Október 23. 15:33, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Jelentősen bővült a magyar légtér forgalma

Több mint 11 százalékkal növekedett a Hungarocontrol által kezelt forgalom az év első 9 hónapjában, van olyan terület, ahol a növekedés az európai átlag háromszorosa volt
- közölte a társaság szombaton, a légiforgalmi irányítók és a biztonságos repülés világnapján az MTI-vel.
A közlemény szerint 20 százalékos forgalomnövekedés tapasztalható a Magyarországról irányított Koszovó feletti magaslégtérben, a kisgépes forgalom is egyharmadával bővült.
A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre érkező és induló járatok száma is folyamatosan emelkedik: júliusban 11 ezer 93 repülőgép fel- és leszállításában működtek közre a Hungarocontrol irányítói. 2012 óta az idén először a forgalom már nemcsak a nyári hónapokban, hanem szeptemberben is átlépte a tízezres határt.
Az adatok szerint a Magyarország feletti légiforgalom csaknem tízszeresére nőtt az utóbbi évtizedekben. Míg az 1970-es években évente mintegy 100 000 gép, addig 2017-ben 822 170 fordult meg a magyar légtérben, 2018-ban pedig elképzelhető, hogy számuk átlépi az 1 milliót – írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban