Hírek
2016. Június 21. 10:36, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Június végéig lehet rendezni az adótartozást a megbízható besoroláshoz

Június végéig lehet rendezni az esetleges adótartozást ahhoz, hogy egyéb feltételek teljesülése mellett megbízható besorolást kapjon az adózó a második negyedéves minősítési időszakra
- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a cégjegyzékbe bejegyzett adózók és az áfa-regisztrált adóalanyok besorolása a június 30-i állapot alapján történik, ekkor a vállalkozások a kockázatos vagy a megbízható kategóriákba kerülnek. Az egyikbe sem sorolhatókra az általános eljárási szabályok vonatkoznak.
A megbízható minősítés egyik feltétele, hogy a vállalkozás adótartozása a negyedév végén ne haladja meg az 500 ezer forintot. Az esetleges tartozást érdemes a hónap vége előtt rendezni, hiszen a megbízható adózói minősítés számtalan előnnyel jár - hívta fel a figyelmet a hivatal.
Az első minősítés eredményéről küldött elektronikus levelet az ügyfélkapun keresztül nézhetik meg a vállalkozások - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban