Hírek
2019. Június 20. 14:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Megdőlt a csapadékrekord szerdán

Megdőlt a napi csapadékrekord szerdán - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön a Facebook-oldalán.
Közölték: a korábbi, 101,3 milliméteres rekordot július 19-én, 1956-ban mértek Szőlősardón. Most a felhőszakadásokkal kísért zivatarok hatására Fonyódon 117,8 milliméter csapadék gyűlt össze 24 óra leforgása alatt, ezzel pedig új napi rekord született.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki, MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint jelenleg is az egész országban vannak érvényben figyelmeztetések felhőszakadás, zivatar miatt. A felhőszakadás veszélye miatt a fővárosban, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére a másodfokú figyelmeztetést is kiadták.
Azt írták: csütörtökön és pénteken gyakorlatilag az ország bármely pontján kialakulhat zivatar. A legerőteljesebb zivatartevékenység mindkét nap délután és kora este lesz. Csütörtök és péntek délután leginkább a középső és keleti országrész tűnik érintettnek, péntekre virradó éjjel a Dunántúl északi és középső részén a legnagyobb az esély egy-egy adott helyen zivatarra.
A zivatarokat elsősorban felhőszakadás kíséri, komolyabb, több 10 milliméternyi csapadék inkább a Dunától keletre hullhat. Néhol jégeső és pár perces szélroham szintén előfordulhat.
Mindeközben extrém UV-B-sugárzásra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja