Hírek
2023. November 20. 13:46, hétfő | Helyi
Öt tűzeset, négy műszaki mentés volt a hétvégén Tolna Vármegyében

Teljes terjedelmében égett egy többszintes, lakatlan hétvégi ház tetőszerkezete szombat délután Dombóváron, a Juhfark dűlőnél.
Öt tűzesethez és négy műszaki mentéshez vonultak Tolna vármegyei tűzoltói az elmúlt 72 óra leforgása alatt.
Jelentősebb események:
Járókelőket veszélyeztetett péntek délelőtt a dombóvári kórház negyedik emeleti megrongálódott ablakredőnye. A műszaki mentéshez a város hivatásos tűzoltói vonultak, akik a magasbólmentő szer és kéziszerszámok segítségével távolították el a sérült redőnyt.
Lesodródott az úttestről, majd a szalagkorlátot átszakítva az árok szélén állt meg egy személygépkocsi szombat reggel Pakson, a Pál utcában. A baleset helyszínére a paksi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik feszítővágó segítségével szabadították ki a jármű egyetlen utasát.
Több méter mély árok vízelvezetőjébe esett egy kutya szombat reggel Szekszárdon, a Remete utcában, a Séd pataknál. A bajba jutott házi kedvenchez a vármegyeszékhely hivatásos tűzoltóit riasztották, akik kimentették a rémült ebet és a chip alapján értesítették a tulajdonost.
Berendezési tárgyak és szerszámok égtek egy negyven négyzetméteres garázsban szombat délelőtt Tolnán, a Páskum kertben. A tűzesethez a tolnai önkormányzati és a szekszárdi hivatásos tűzoltók vonultak, akik két vízsugár és kéziszerszámok segítségével fékezték meg a lángokat.
Teljes terjedelmében égett egy többszintes, lakatlan hétvégi ház tetőszerkezete szombat délután Dombóváron, a Juhfark dűlőnél. A tűzeset helyszínére a dombóvári hivatásos tűzoltókat riasztották, akik három vízsugár és kéziszerszámok segítségével oltották el a keletkezett lángokat, az épület alsó szintjéről egy gázpalackot is kimentettek.
Fotó: Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár
Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.
2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi
Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát
A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.
2025. Április 11. 10:43, péntek | Helyi
ifj. Karászi Imréről nevezték el a Dombóvári Cséry Lajos Evangélikus Általános Iskola udvarát
A névadással - ahogyan mindenki ismerte - „Imi” nevét és szellemiségét szeretnék tisztelettel és szeretettel őrizni.