Városlista
2025. március 5, szerda - Adorján

Hírek

2022. Október 18. 14:58, kedd | Belföld
Forrás: mti

Pénzügyminiszter: több mint 1050 milliárd forintért vásároltak az új állampapírokból

Pénzügyminiszter: több mint 1050 milliárd forintért vásároltak az új állampapírokból

Több mint 1050 milliárd forintért vásároltak az új állampapírokból az elmúlt 19 napban - jelentette be keddi Facebook posztjában Varga Mihály.

A pénzügyminiszter arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bónusz Magyar Állampapír és a Prémium Magyar Állampapír 11 százalék feletti kamatozású, biztonságos, kamatadómentes befektetést kínál.

Csökken az ország sérülékenysége, a kamatjövedelem nem külföldre megy, hanem a magyar családoknál marad - hangsúlyozta.

Az állampapírok személyesen és online is megvásárolhatók a Magyar Államkincstárnál, a postán és a forgalmazó bankoknál - fűzte hozzá a miniszter.

Címkék: állampapír

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 05. 07:49, szerda | Belföld

Idén 7 magyar cég került a Financial Times nemzetközi céges ranglistájára

Idén 7 magyar cég került arra a listára, amelyben a Financial Times (FT) Európa ezer vállalatát rangsorolja a növekedésük alapján - közölte a brit gazdasági lap kedden az MTI-vel.

2025. Március 04. 07:25, kedd | Belföld

Nagy Márton: családi adóparadicsom lesz Magyarország

Családi adóparadicsom lesz Magyarország: édesanyáknál szja-mentesség, édesapáknál pedig adókedvezmény érvényesítés - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán közzétett videójában.

2025. Március 04. 07:24, kedd | Belföld

A banki számladíjak emelkedése elleni fellépést helyezett kilátásba a nemzetgazdasági miniszter

A banki számladíjak jelentősen emelkednek - állapította meg a közösségi médiában hétfőn megjelent bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.